Viršutinis meniu
Apatinis meniu
Interjero idėjos – židinys interjere,

Interjero idėjos – židinys interjere,

 
Židinys ne tik puošia interjerą, suteikia jam jaukumą įvairiais dizaino apipavidalinimais, bet kartu ir ekonomiškai šildo įvairaus dydžio plotus. Jis dažnai tampa traukos ir susibūrimų vieta.

Židinys interjere atlieka net tris funkcijas. Pirmiausiai tai estetinis dekoro elementas puošiantis mūsų namus , antra tai puikus šilumos šaltinis, kurio pagalba galima apšildyti net visus namus, na o trečia, bet ne menkiausia funkcija yra ta, kad židinys suteikia didelį emocinį pasitenkinimą, suteikdamas jaukumo ir šilumos jausmą.

Kuriant būsto interjerą, visų pirma, reikėtų apsispręsti, kokį vaidmenį, kaip vienas iš interjero elementų, turėtų atlikti židinys. Ar jūs norėtumėte matyti židinį, kaip pagrindinį patalpos interjero akcentą, ar tai turėtų būti neišsiskiriantis, tik savo funkciją atliekantis įrenginys (tiesiog vieta, kurioje dega ugnis). Na, pirmuoju atveju, labai svarbu, kuriant interjero stilių ir ruošiant bendrą interjero projektą, kai ieškoma optimalių spalvinių sprendimų, projektuojamos interjero elementų formos, jų išsidėstymas, sprendžiamas kiekvieno elemento „medžiagiškumas“, tai skirti pakankamai laiko ir dėmesio židinio vaidmeniui. Deja, apie tai dažnai pamirštama dėl laiko stokos ar kitų priežasčių, tuomet labai nemaža tikimybė, kad savo erdvėje galite turėti „svetimkūnį“.  Todėl svarbu suderinti visus interjero elementus, tame tarpe ir židinio, bei sukurti vientisą vienodos stilistikos apdailą.

Židinio vietą apsprendžia tiek techniniai, tiek planiniai reikalavimai. Neatsiejamas židinio elementas yra kaminas. Kaminas turi įrengtas saugioje vietoje, turėti pakankamą skerspjūvį, ir gerai izoliuotas. Ne mažiau svarbu ir tinkama židinio vieta pačioje svetainėje. Kuo židinys iš daugiau pusių apžvelgiamas, tuo geriau, tuo daugiau galimybių matyti ugnį ir džiaugtis nuostabiu vaizdu. Labai svarbi rami vieta prie židinio. Nereikėtų židinio statyti šalia judrios zonos, praėjimuose esančios vietos.
Židinys gali harmoningai derėti prie visos jį supančios aplinkos ir, priešingai, gali su ja pabrėžtinai kontrastuoti. Tai priklauso nuo interjero pagrindinės koncepcijos ir dizainerio pasirinkto sprendimo.

Teksto šaltinis: http://www.casamia.lt/zidinys-interjere.html

 

Komentuoti

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Pranešime Jums apie nuolaidas, akcijas ir naujienas

Užsisakykite naujienlaiškį ir visada žinosite apie geriausius mūsų pasiūlymus ir naujienas.

Sėkmingai užsiprenumeravote mūsų naujienlaiškį!

Turite klausimų? indec.lt darbo metu